Kalendarium Galerii

2019

118. Zofia Cencek

117. Iwona Walas – Moje pasje

2018

116. Agata Parada

115. Ewa Moneta

114. „Mamy talent i nie zawahamy się go użyć” – OPP nr 1

113. „ZABYTKI SAKRALNE SOSNOWCA” – wystawa pokonkursowa

112.Wystawa 125” –  Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie

2017

111. 25 lat Galerii „U Belfrów”

110. Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1 – „MŁODZI ZDOLNI”

109. Grzegorz Skrzypek – „Koniostwory”

108. „Dzika Afryka” – Zespół Szkół Specjalnych nr 2 w Sosnowcu

2016

107. Małgorzata Urban i uczniowie

106. Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Inne Spojrzenie”

105. NATURAlnie” – Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu

104. Wiesława Michalska – „Niebo i Ziemia” – wystawa malarstwa

2015

103. „Wystawa prac pokonkursowych”

102. „3 x Gawlik” – malarstwo, fotografia, rzeźba

2014

101. Zofia Fabjańska – „Natura zaklęta w ramy”

100. Iwona Walas

99. Adam Śmietana

2013

98. Klubu Twórców „Różni”

97. Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu

96. Joanna Bratko-Lityńska – „Kolory(t) mojego miasta”

95. Dominika Gardocka i Sylwia Piwowarska-Kałużny – malarstwo i rysunek

2012

94. Gabriela Nowaczyk-Moń – malarstwo

93. Jolanta Wychowaniec – „Na jesienną nutę”

92. 20 lat Galerii „U Belfrów”

91. Cieszyńskie Towarzystwo Fotograficzne

2011

90Iwona Kmiecik – „Anioły i kwiaty w miniaturze”

89Urszula Chróścicka-Lechowska – „Podróże dalekie i bliskie”

88Anna Cieplak – „Portretowy zawrót głowy”

87Zespół Szkół Plastycznych im. T. Kantora w Dąbrowie Górniczej – „Witraż, szkło artystyczne, reklama wizualna, techniki graficzne”

2010

86Hanna Rozpara – „Grafika, malarstwo”

85. „Urocze zakątki mojej Małej Ojczyzny” – poplenerowa wystawa prac młodych plastyków z sosnowieckich szkół

84. Jolanta Kurowska-Ujma i Anna Kyć – „Jaki cudowny świat”

83. Adam Śmietana – „Pejzaż polski”

82. Zofia Cencek – „Słowem – przyjaźń umacniać, igłą – piękno ukazać…”

81. Czesław Włosek-Brynica – prace plastyczne

80. Wiesława Michalska – „…z miłości do natury…”

2009

79. Stowarzyszenie Miłośników Fotografii przy Miejskim Klubie im. Jana Kiepury w Sosnowcu – „Szymbark 2009”

78. Ewa Moneta – „A mnie jest szkoda lata”

77. Koło plastyczne z Ogniska Pracy Pozaszkolnej nr 1 – „Mój Kolorowy Świat”

76. Grupa HALO – wystawa prac fotograficznych „Uśpione”

75Andrzej Jachna – prace plastyczne

2008

74. „Chodź. Pomalujemy Twój świat…” – wystawa prac Małgorzaty Urban i Tamary Białas oraz uczniów Gimnazjum nr 10 i Szkoły Podstawowej nr 29

73Maria Płatek – wystawa prac plastycznych

72. Dorota Cholewa – „Moje pasje”

2007

71. Magdalena Wierzchowska – „Magia barw”

70. Stowarzyszenie Miłośników Fotografii i grupa plastyczna „Relacje” działające przy Klubie Miejskim im. Jana Kiepury – „Inspiracje Zagłębiowskie”

69. Agata Lenarczyk i Urszula Lechowska oraz uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych Nr 1 w Sosnowcu – wystawa z okazji Jubileuszu 60-lecia szkoły

2006

68. Marcin Adamczyk – „Grafika, malarstwo i rysunek”

67. Marcin Saltarski, uczeń ZSO nr 1 im. W. Roździeńskiego w Sosnowcu – „Fotografie”

66. Uczniowie Gimnazjum nr 6 w Sosnowcu – „Znani – nieznani”

65. Beata Gugnacka – „Pejzaż w akwareli”

2005

64. Dorota Nieznanowska-Gawlik – „Anioły Pani Doroty”

2004

63. Tamara Białas i uczniowie SP Nr 29 – „Nasz kolorowy świat”

62. Wystawa prac dzieci z wymiany międzynarodowej International Children’s Art Exchange La Jolla California USA- Gimnazjum nr 6 i Szkoła Podstawowa nr 31

61. Paweł Gleń – wystawa prac plastycznych

60. Stefan Dobroń – „Akwarele – pejzaże”

2003

59. „Kartka Bożonarodzeniowa” – wystawa prac plastycznych dzieci z sosnowieckich przedszkoli

58. Janusz Nowak – „Pejzaż – pastele”

57. Wiesława Michalska – malarstwo

56. Marzena Maria Dolniak – wystawa prac plastycznych i fotografii

55. Izabella Pajonk-Degardo – wystawa fotografii „Spotkania w drodze Paryż-Egipt”

54. Ewa Moneta i uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 55

2002

53. „Co rzec można o śniegu” – grafika komputerowa SP 28 i GM 10

52. Irena Federowicz i uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 12 w Sosnowcu – wystawa prac plastycznych

51. Konkurs historyczno-plastyczny na drzewo genealogiczne „Moje sosnowieckie korzenie”

50. „Nauczyciele – plastycy o Sosnowcu” – wystawa z okazji 100-lecia Sosnowca

49. Małgorzata Urban

2001

48. Zbigniew Zdzienicki

47. Krystyna Hanarz i uczniowie SP Nr 20

46. Fundacja im. Brata Alberta – prace warsztatów terapii zajęciowej

45. Grażyna Wieczorkiewicz-Pella i uczniowie SP Nr 18

44. Bogusława Trzepińska

43. Małgorzata Pełka i uczniowie Gimnazjum Nr 9 – „Białe – Szare – Kolorowe”

42. Janina Rodzoń

2000

41. Grupa plastyczna Klubu „13 Muz”

40. Przegląd twórczości plastycznej nauczycieli

39. Wystawa twórczości plastycznej młodzieży licealnej

38. Małgorzata Urban i uczniowie SP Nr 28

37. Barbara Jakóbik – „To tylko Miłość”

1999

36. „Szopki Bożonarodzeniowe” uczniów szkół podstawowych

35. „Radosna twórczość rodzinna” – Dorota Nieznanowska-Gawlik z synami i mężem

34. „Bezpieczeństwo ruchu drogowego ” – wystawa prac uczniów

33. Prace świetlicowe kl. 1-3 SP Nr 2

32. „Radość tworzenia” – uczniowie SP Nr 30

1998

31. Wystawa ilustracji uczniowskiej do „Legend i podań zagłębiowskich” M. Kantora-Mirskiego

30. Karol Bondarenko – pejzaże morskie

29. Iwona Kmiecik i uczniowie SP Nr 36

28. Jana Szotkowska-Chmiel i uczniowie SSPTS w Dąbrowie Górniczej

27. Prace wytwórcze uczniów szkół podstawowych

26. Małgorzata Urban i uczniowie SP Nr 28

25. Konkurs plastyczny: „Moje Krajobrazy”

1997

24. Stanisława Ryżewska-Rak i uczniowie SP Nr 45

23. „Sosnowiec w fotografii” – Joanna Bratko i Łukasz Korbel

22. „Spojrzenie na Sosnowiec” – twórczość dzieci i młodzieży

21. Klub Twórców „Różni”

20. Barbara Jakóbik

19. Jolanta Wcisło

1996

18. I Międzyszkolny Konkurs „Szopka Regionalna”

17. Małgorzata Urban i uczniowie SP Nr 28

16. Joanna Bratko – fotografie

15. Ognisko Pracy Pozaszkolnej Nr 2 w Sosnowcu

14. Dorota Nieznanowska-Gawlik i uczniowie SP Nr 31

1995

13. Barbara Jakóbik i uczniowie SP Nr 16

12. „Życzę Ci, Ziemio ” – twórczość przedszkolaków

11. Konkurs plastyczny: „Rodzina – Marzenia i Rzeczywistość”

1994

10. Piotr Guliński

9. Przegląd twórczości dziecięcej

8. Iwona Walas i uczniowie SP Nr 2

7. Zbiorowa wystawa nauczycieli plastyki – z okazji 30-lecia Biblioteki Pedagogicznej

1993

6. Kryspian Adamczyk

5. Słuchaczki Studium Nauczycielskiego

4. Zofia Kulesza

1992

3. Krystyna Hanarz

2. Stefan Płatek

1. Wiesława Michalska