„3 x Gawlik”

W przedostatnim dniu 2014 r. otwarta została wystawa kończąca obchody Jubileuszu 50-lecia działalności naszej placówki. Zaprezentowano prace: Bartosza, Konrada i Szymona Gawlików. Wernisażowi towarzyszył koncert piosenki autorskiej w wykonaniu Zbigniewa Tepera.

Autorzy wystawionych prac są absolwentami Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu; ukończyli studia w Instytucie Sztuki na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego.

 

BaBartosz Gawlikrtosz Gawlik  – zajmuje się fotografią oraz grafiką. Najczęściej wykonuje swoje prace w technice wklęsłodruku, często łącząc je z technikami malarskimi. W fotografii inspirują go pejzaże i architektura, w szczególności detale architektoniczne świątyń oraz tradycyjna architektura z terenu Zagłębia Dąbrowskiego. Od 10 lat pracuje na stanowisku plastyka w Muzeum Zagłębia w Będzinie.

 

 

Konrad GawlikKonrad Gawlik – zajmuje się grafiką, malarstwem, działaniem art.  w przestrzeni publicznej. Uczestnik wielu międzynarodowych plenerów artystycznych oraz wystaw w kraju i zagranicą .  Współtworzy razem z bratem bliźniakiem Pracownię Renowacji Zabytków i Działań Artystycznych w Sosnowcu.

 

 

 

Szymon GawlikSzymon Gawlik –  zajmuje się głównie rzeźbą, ale również malarstwem i rysunkiem . Od lat bierze udział w międzynarodowych plenerach artystycznych oraz wystawach w kraju i zagranicą.  Prowadzi z bratem Pracownię Renowacji Zabytków i Działań Artystycznych.